فیال

تیم تخصصی طراحی وب سایت

افزایش بازدید وب سایت با فراهم کردن محتویات مناسب.

می خواهید وب سایت پربیننده ای داشته باشید؟ طراحی سایت عامل مهمی است اما محتویات سایت از آنهم مهم تر است و خوشبختانه فراهم کردن محتویات به عهده خود شماست.
با بررسی این نکات مدیریت محتوای سایت خود را بهینه کنید.

 • از انتها شروع کنید

  هدف نهایی از راه اندازی وب سایت چیست؟ آیا می خواهم مخاطبم را ترغیب به خرید محصول بکنم؟ به آنها در رابطه با بلایای طبیعی هشدار بدهم؟ هر هدفی که دارید ، محتویات وب سایت شما باید روی آن متمرکز بشوند.

 • مخاطبین خود را بشناسید

  “ما خدمات خود را از کسی دریغ نمی کنیم.” ایرادی ندارد، ولی قرار هم نیست که مشکل هرکسی را حل بکنید. تلاش برای هدف قرار دادن همگان ، تفاوت چندانی با بی هدف بودن نمی کند. یک خانم خانه دار بعید به نظر می رسد به تجهیزات ماشین آلات سنگین علاقه ای داشته باشد.
  مخاطب ایده آل شما چه کسانی هستند؟
  چه چیزی درباره آنها می دانید؟
  چه چیزی آنها را تحریک می کند؟
  اولویت های آنها چیست و چگونه می توانید راجع به نیازهایشان با آنها صحبت کنید؟
  مخاطبین خود را تا جایی که امکان دارد ‌محدود کنید، بدینوسیله شناخت آنها و برقراری ارتباط پیوسته و منسجم با آنها ساده تر خواهد شد و محتویات وب سایتتان تاثیرگذارتر.

 • برای مخاطبین بنویسید.

  شاید این نکته بدیهی به نظر بیاید اما عمل کردن به آن کار ساده ای نیست. پس قبل از شروع به نوشتن، خود را جای مخاطبتان فرض کرده و حداقل سوالات زیر را در ذهن داشته باشید:
  چرا باید وقت خود را صرف خواندن این مطلب بکنم؟
  دانستن این مطلب چه سودی برای من دارد؟
  چه مشکلی از من حل می کند؟

 • ایده های خود را دسته بندی کنید

  وب مانند کتاب نیست ، مردم آنرا دنباله دار نمی خوانند و معمولا پس از خواندن بخش اندکی از اطلاعات تصمیم می گیرند که به سراغ مطلب بعدی بروند. بنابراین مطالب را مختصر و مفید تهیه کنید و در هر مطلب به ایده و مساله مشخصی بپردازید. در صورت نیاز مطالب بزرگتر را به عناوین مستقل مختصر دسته بندی کرده و با انتخاب عناوین مناسب ، آنها را به هم ارتباط دهید.

 • خواننده را به صفحه بعد راهنمایی کنید

  به کمک دسته بندی هایی که برای مطالب سایت در نظر گرفته اید ، با جلب توجه های کوتاه ، تمایل خواننده را به بررسی بیشتر جلب کنید و آنها را به صفحات دیگر وب سایت خود راهنمایی کنید.
  خواننده های وب بی حوصله هستند ، با اینکار آنها را در سایت خود نگاه دارید. به آنها این احساس را القا کنید که به وب سایت مناسبی آمده اند و نیاز به جستجوی بیشتر ندارند.
  البته باید حواستان باشد که تمرکز خواننده را بهم نزنید و با دادن انتخاب های زیاد ، آنها را از مسیر مورد نظر خود دور نکنید. انتخاب های بیش از حد ، خواننده را سردر گم می کند.

 • از متن های شفاف برای پیوند هایتان استفاده کنید

  سعی کنید متن را طوری بنویسید که هر پیوند قسمتی از متن باشد. بجای” برای دیدن خصوصیات محصول اینجا را کلیک کنید ” مثلا می توان از عبارت ” سادگی استفاده یکی از خصوصیات محصول می باشد” استفاده کرد.

 • به پیوند هایتان توضیح اضافه کنید

  پیوند ها را با توضیحات مناسب ، با ارزش کنید تا بینندگان نسبت به صفحه مورد تقاضایشان دید مناسبی پیدا کنند.

 • عناوین را خرد نکنید

  اگر مطلب طولانی ای آنقدر پیوسته است که قابل دسته بندی به عناوین مستقل و جداگانه نمی باشد ، آنرا در صفحات جداگانه قرار ندهید. در اینصورت پیوند ها تنها در خواندن مطلب تاخیر ایجاد می کند.

 • هیچ صفحه درحال ساختی را نمایش ندهید

  اگر مطلبی هنوز کامل نشده است پس آماده انتشار هم نمی باشد. بیننده ای که زمان خود را صرف رسیدن به صفحه ای کرده که درحال ساخت می باشد ، انگیزه ای برای بازگشت به آن صفحه و یا حتی دیگر صفحات وب سایت شما نخواهد داشت.
  درواقع تمام صفحات ، بنوعی درحال ساخت هستند ، چرا که حتی اگر مخاطبین شما تغییر نکنند ، خود شما درحال پیشرفت هستید و لذا مطالب شما هم بروز رسانی خواهد شد. پس مطالب خود را پس از تکمیل شدن ، منتشر کرده و حتی الامکان تاریخ بروز رسانی آنرا نیز درج کنید.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.