فیال

تیم تخصصی طراحی وب سایت

چگونه یک وب سایت خوب داشته باشیم

فرآیند طراحی و توسعه وب سایت

ایجاد وب سایت با سه سوال شروع می شود:

 1. انگیزه شما از داشتن وب سایت چیست؟پاسخ احتمالی
  1. چون همه دارند
  2. معرفی (شخصی ، شرکت ، نام تجاری ، محصولات/خدمات/آثار)
  3. کسب اعتبار
  4. تجارت الکترونیک
  5. بازاریابی و تبلیغات
  6. ارایه خدمات آنلاین

  . برای بدست آوردن دید مناسب می توانید مزایای داشتن یک وب سایت را مطالعه بفرمایید.

 2. چه اهدافی برای این پروژه دارید؟ معیارتان برای اندازه گیری موفقیت پروژه چیست؟
  طراحی وب سایت مانند هر پروژه دیگری ای نیاز به مشخص شدن اهداف قابل اندازه گیری دارد.پروژه ای که هدف مشخص نداشته باشد یک پروژه همیشه موفق است و مسلما شما نمی خواهید روی یک پروژه همیشه موفق(بی هدف) سرمایه گذاری کنید.
 3. مخاطب اصلی این سایت چه کسی است؟
  برای رسیدن به اهداف پروژه، باید مخاطب خود را دقیق انتخاب کنید. اگر این کار را نکنید به مثابه شلیک تیری در تاریکی است، حتی اگر بدانید چرا این تیر را رها می کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که خواسته های شما را برآورده می کند. باید مطمئن شوید سایت شما با فرد مناسبی سخن می گوید.

محتویات، شهریار اینترنت

کتابی را فرض کنید که هیچ مطلبی در آن نباشد. یار مهربانی که سخنی برای گفتن ندارد
(حالا چگونه دانا و خوش زبان است؟؟)

اینترنت را می توان به شاهراهی از اطلاعات تشبیه کرد و اطلاعات وب سایت شما هم همان محتویات آن است. در واقع محتویات هستند که سایت شما را شکل می دهند. تمام مشخصه های عمومی وب سایت (حتی برخی ویژگی های طرح بصری سایت) تحت تاثیر محتویات شکل می گیرد.

بنابراین اولین قدم عملی برای ایجاد یک وب سایت فراهم کردن محتویات آن است. این محتویات بر اساس انگیزش و اهداف وب سایت با درنظر گرفتن مخاطبین باید تهیه شود.

محتویات مناسب به افزایش بازدید از وب سایت شما کمک می کند. بنابر این لازم است که مطالب وب سایت را بگونه ای بنویسید که خوانده شود.

عمده این محتویات را متون تشکیل خواهند داد اما تصاویر، فایل های ویدئویی، نرم افزار و هر چیز دیگری که ارایه و انتشار آن شما را به هدفتان نزدیک تر کند و ارتباط با مخاطبتان را هموار کند در واقع محتویات سایت شما هستند.

ما علاوه بر تحلیل داده ها و مشخص کردن دسته بندی و نحوه انتشار آنها متناسب با اهداف وب سایت، به شما در کاوش داده ها و یافتن ایده های مناسب کمک خواهیم کرد.

طراحی وب سایت

اینترنت دنیای اولین برداشت هاست. کاربران در چند ثانیه اول از بارگذاری وب سایت، دیدگاه خود را نسبت به آن شکل می دهند. و این بدان معناست که رنگ ها، صفحه آرایی و نحوه نمایش تیترها قبل از اینکه محتویات سایت بررسی شود، مورد ارزیابی قرار می گیرند. جدا از آنچه محتویات سایت شما در واقع بیان می کند، طراحی بصری وب سایت آنچه کاربران در ابتدا باید ببیند و اینکه چشمشان به چه نحو بر روی بخش های مختلف صفحه حرکت کند را کنترل می کند.این ها همه وظیفه ما است. (توانایی)

پیاده سازی و انتشار

بر اساس نیازهای وب سایت و مطابق میل شما وب سایت را بصورت ایستا و یا در قالب سامانه مدیریت محتوی پیاده سازی می شود. حال زمان انتشار و بهره برداری از وب سایت رسیده است. اما مخاطبین چگونه باید وارد سایت شما بشوند؟ برای این منظور باید یک دامنه (Domain) اینترنتی به نام شما به ثبت برسد که در واقع آدرس سایت شما خواهد بود. سپس وب سایت پیاده سازی شده بر روی یک سرور منتشر شده و از طریق آدرس وب سایت در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت.

ما در خدمات ثبت دامنه و میزبانی وب را نیز به شما ارایه خواهیم کرد اما برای شناخت بهتر دامنه های اینترنتی می توانید صفحه دامنه اینترنتی و انواع آن را مطالعه کنید.

توسعه و بروز رسانی

حیات وب سایت وابستگی مستقیم به مخاطبین آن دارد و یکی از عواملی که برای تضمین نگهداری و برقراری ارتباط مناسب با مخاطبین مطرح است، بروز رسانی محتویات می باشد لذا پس از انتشار، به منظور پی گیری اهداف وب سایت و برقراری این ارتباط می بایست محتویات وب سایت بروز رسانی و در صورت نیاز بازبینی شود.

همچنین بررسی رفتاری مخاطبین و در نظر گرفتن بازخوردهای ایشان، کمک شایانی به روند توسعه وب سایت خواهد کرد. ما در گروه فیال علاوه بر هموار کردن روند بروز رسانی محتویات وب سایت، به بررسی رفتار مخاطبین آن پرداخته و طی گزارش های آماری ، در صورت امکان پیشنهاد های لازم را نیز ارایه خواهیم کرد و در نهایت بستری مناسب برای توسعه روز افزون وب سایت فراهم خواهیم ساخت.

حال که دانستیم یک وب سایت چگونه شکل می گیرد سوال را می توان دقیق تر پرسید:

چگونه یک وب سایت خوب داشته باشیم؟

جواب ساده است ، با ما تماس بگیرید تا به ایده ها و اهداف شما جامه عمل بپوشانیم.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.